Na czym polega malowanie proszkowe?
Choć wiele rzeczy może być malowanych w sposób tradycyjny przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi malarskich to bardzo dużą popularnością cieszy się technika malowania proszkowego. Dzięki niej można malować nie tylko szybciej, ale i dokładniej.
Malowanie proszkowe w ciągu ostatnich kilku lat zyskało na popularności, głównie dzięki stałemu doskonaleniu wyposażenia do lakierni proszkowych, a także dlatego, że takie jest zapotrzebowanie rynku. Z usług lakierni proszkowych zdecydowanie korzysta w głównej bierze szeroko rozumiane budownictwo, przemysł, motoryzacja, ale również rolnictwo. Zakres branż jest więc bardzo duży, a potencjał ogromny.
Aby jednak malarnia osiągnęła odpowiedni poziom nanoszenia powłok malarskich konieczne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia lakierni, pozostałego wyposażenia technicznego, a także oczywiście wykwalifikowanych pracowników.
Co jest potrzebne do malowania proszkowego?
Oczywiście odpowiednio przygotowana lakiernia oraz pozostałe wyposażenie. Każde pomieszczenie ma swoją ściśle określona rolę, i tak możemy wymienić tu chociażby pomieszczenia do magazynowania elementów, które mają być poddane malowaniu, pomieszczenie do ich wstępnego przygotowania, pomieszczenia do malowania, suszarnie, a także magazyn. Jak widać z powyższego zestawienia malarnia proszkowa jest więc zdecydowanie miejscem, które musi być w praktyczny sposób zaaranżowane.
Zobacz także: http://ilovepoland.pl/nowoczesne-rozwiazania-dla-lakierni-proszkowych/
Malowanie ręczne, a malowanie proszkowe
Podczas malowania proszkowego bez problemu można osiągnąć zamierzony efekt oraz w prosty sposób malować nawet najbardziej skomplikowane powierzchnie. W przypadku nanoszenia powłok malarskich tą metodą konieczne jest wykorzystanie specjalnych farb proszkowych, które nanoszone są przy pomocy specjalnego natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego.
Dzięki temu uzyskana powłoka posiada bardzo dobre właściwości, jest równa, gładka, odporna na działanie warunków.
Malowanie, aby nie uszkodzić
Często zdarza się, że nanosimy powłoki malarskie na bardzo drogie powierzchnie lub elementy, których uszkodzenie wiązałoby się z konieczności ponoszenia dość sporych kosztów. To czego nie powinniśmy zamalować musi być zabezpieczone. To tego nadają się elementy maskujące i chroniące, które można obejrzeć na stronie http://www.lapena.pl/
Do takich elementów można zaliczyć czapki i korki wykonane z tworzyw sztucznych bądź silikonu, ale również taśmy maskujące, ochraniacze gwintów.